שיתופים | הצצה לסטודיו – עדכונים מפעילות הלמידה והייעוץ שלנו בתקופה האחרונה 

הצצה לסטודיו – עדכונים מפעילות הלמידה והייעוץ שלנו בתקופה האחרונה

הצצה לסטודיו – עדכונים מפעילות הלמידה והייעוץ שלנו בתקופה האחרונה

17.02.2022

למרות מגבלות הקורונה והתקופה המאתגרת, שמחנו ללוות בחודשים האחרונים במסגרת הסטודיו למהלכים משותפים מגוון ארגונים ותהליכים. הנה הצצה לחלק מהעשייה:

מפגש למידה לצוות בינוי קהילה ופיתוח שותפויות של החברה למתנ"סים

במסגרת המפגש קיבל הצוות היכרות עם גישת קולקטיב אימפקט והתעמק בארגז הכלים להקמת אקוסיסטם רשותי, תוך חשיבה והתאמה של הכלים, העקרונות והרעיונות לפעילות החברה למתנ"סים ולעבודת הצוותים בפריסה ארצית.

תהליך למידה בנושא הקמת אקוסיסטם רשותי למנהלי החינוך היישובים לגיל הרך במקבץ צפון בתוכנית ג'וינט אשלים

לאחרונה החלנו סדרה של 3 מפגשי למידה למנהלי החינוך היישובים לגיל הרך במקבץ צפון בתוכנית ג'וינט אשלים. במסגרת המפגשים נלמד כיצד להקים אקוסיסטם רשותי ולקדם את נושאי החינוך לגיל הרך ברשויות השונות. שמחנו להכיר קבוצה של נשים (ואיש) מלאי תשוקה לעשייה, עם המון רצון ומוטיבציה ללמוד ולהשתפר בכדי לדחוף את הנושא הכל כך חשוב הזה קדימה.

למידה במסגרת תוכנית קדם – אוניברסיטת בן גוריון

שמחנו לקחת חלק בתוכנית קדם של אוניברסיטת בן גוריון – תוכנית הכשרה לאומית למנהיגות פורצת דרך להעצמת תחום שימור התרבות והמורשת והנגשתו עבור הציבור בישראל. במסגרת התוכנית התמקדנו בתחומים מגוונים, בהם קולקטיב אימפקט, ארגזי הכלים למהלכים משותפים ורב מגזריות. המשתתפים בחנו כיצד התכנים משתלבים בפרויקטים אותם הם מקדמים במסגרת התוכנית, וכמובן גם במסגרת עבודתם בשדה.

הכשרה לעובדים הסוציאליים בתוכנית נושמים לרווחה במרכז עוצמה

העובדים והעובדות עברו הכשרה בנושא יצירת שותפויות וקולקטיב אימפקט במטרה להעשיר את עולמם המקצועי וכמובן את המענה שהם מעניקים לאוכלוסיית היעד.

בנוסף למפגשי למידה והכשרה הסטודיו מייעץ ומלווה מגוון תהליכים, בהם:

המחלקה לתרבות במכללת ספיר – הסטודיו סייע, ייעץ וליווה את סגל המחלקה בהכנות ובניית הכנס "מאקטיביזם למיסוד" ובחשיבה ברוח הקולקטיב על קידום וניהול תחום התרבות ברשויות השונות. הייתה לנו הזכות להיחשף לתחום חדש ומעניין, עם הרבה פוטנציאל לעשייה והתפתחות.

ספורט לשינוי חברתי – הסטודיו מסייע לארגון בהובלת שותפות בתחום הספורט למען שינוי חברתי ושלום. אנו מעורבים באדריכלות התהליך, הנחיית מפגשים ודיונים, וכן ייעוץ קבוע לצוות המוביל את השותפות.

נשמח לעמוד לרשותכם ולבנות עבורכם את תהליך למידה הממוקד בצרכים ובמטרות השונות!
מוזמנים ומוזמנות לפנות למיכל ירום: Yarom.michal@sheatufim.org.il