שיתופים | יוזמת 5פי2 חוגגת חמש שנים בכנס השותפים השנתי 

יוזמת 5פי2 חוגגת חמש שנים בכנס השותפים השנתי

יוזמת 5פי2 חוגגת חמש שנים בכנס השותפים השנתי

28.06.2018

מפגש רשת השותפים השנתי של יוזמת 5פי2 לקידום מצוינות בחינוך מדעי-טכנולוגי התקיים ביום שלישי ה-26.6.18, בהשתתפות שר החינוך מר נפתלי בנט.

המפגש, אשר מהווה את ההתכנסות השנתית של כלל הארגונים השותפים ליוזמה, נערך השנה בסימן חגיגי במיוחד לרגל ציון חמש שנים לשותפות ייחודית זו. תחת הכותרת "5פי2 חוגגת 5 – סביב שולחן אחד", התאספו יחד, סביב שולחן אחד, למעלה מ-130 משתתפים מ-80 ארגונים שונים, ובכללם משרד החינוך, חברות הייטק, אקדמיה, רשויות מקומיות, עמותות העוסקות בחינוך, קרנות פילנתרופיות, רשתות חינוך ועוד.

sheatufim-180626-243-L

 

המושב הראשון עסק בנושא של מצוינות ב-STEM ושוויון הזדמנויות. במסגרת של שיחה פתוחה סביב שלוש תמות מרכזיות, אשר נאספו במסגרת שאלון שנשלח למוזמנים מבעוד מועד, השמיעו השותפים את תפיסותיהם השונות לגבי האתגר של חיזוק המצוינות בחינוך המדעי-טכנולוגי תוך חתירה למתן הזדמנויות שוות לתלמידות ותלמידים בחברה הישראלית לגווניה.

בחלקו השני של היום סקרו ענבר הורביץ, מנהלת היוזמה מטעם שיתופים, ומוהנא פארס, מנהל האגף לתכניות לאומיות מערכתיות במשרד החינוך, את הדרך המרתקת של חמש השנים האחרונות אשר הביאה לשינויים מערכתיים כתוצאה ממדיניות משרד החינוך ומפעולת רשת השותפים בשדה של קידום מצוינות בחינוך STEM בישראל. מוהנא פארס התייחס למספר תוצאות מרכזיות בקרב תלמידים ומורים במתמטיקה ומדעים. לצד ההישגים המשמעותיים, צוינו האתגרים עם הפנים קדימה. הודגש כי המשימה עוד לא הושלמה וכי אתגרים רבים עוד לפנינו בהשלמת הביסוס והפיתוח של המרכיבים השונים של מצוינות: ידע, מיומנויות וערכים, מתוך הבטחה כי מעגל המצוינות יתרחב לקבוצות השונות בחברה הישראלית לגווניה, לצפון ולדרום במגזר היהודי ובמגזר הערבי.

שר החינוך נפתלי בנט הודה לשותפים על המסירות, החשיבה, הירידה לפרטים והנחישות של עבודה משותפת להשגת היעד של הכפלת מספר הניגשים ל-5 יח"ל מתמטיקה, ואמר: "אנחנו נותנים כלים לכל ילד, לאחיו ולאחיותיו, ומשנים את מסלולי החיים של רבבות משפחות. זו בנייה לדורות בהיבט הכלכלי ובעוצמה של מדינת ישראל".

sheatufim-180626-256-L

 

לאתר יוזמת 5פי2 לחצו כאן