שיתופים | רשמים מכנס "קולקטיב אימפקט 2020" הבינלאומי 

רשמים מכנס ''קולקטיב אימפקט 2020'' הבינלאומי

רשמים מכנס "קולקטיב אימפקט 2020" הבינלאומי

24.05.2020

כנס "קולקטיב אימפקט 2020" הבינלאומי נערך בתחילת חודש מאי במתכונת וירטואלית, והייתה לנו הזכות לקחת בו חלק מרחוק. במשך שלושה ימים התקיימו במסגרת הכנס מפגשי ענק של 600 איש וגם מפגשים מצומצמים, שיחות בחדרים ובזוגות והרצאות מרתקות. מעל 100 דוברות ודוברים שיתפו והציגו מהלכים לדוגמה, מודלים ותיאוריות, וחלקו זה עם זו הרבה חדוות למידה ויצירה.

אחד הנושאים המרכזיים שעלו בכנס היה שינוי מערכתי, נושא שרבים עסוקים בו היום, וגם אנחנו. בין השאר הוצג חקר מקרה בו נעשה שימוש מעמיק בדינמיקות מערכתיות להבנת בעיה חברתית מורכבת ולהצגתה במודל לולאות.  גם במושב המסכם של הכנס דנו רבות בשינוי של מודלים מנטליים כמפתח לשינוי מערכתי בר קיימא והדגימו דרכי עבודה של ניתוח מערכתי בעזרת הסרטון הזה. מומלץ לצפייה לכל מי שעוסק/ת בנושא.

mental models

 

טרביאן שורטרס, מייסד ומנכ"ל Bme COMMUNITY שהוביל את הדיון במושב המסכם, טען כי אדם מקבל החלטות ופועל בעיקר על בסיס תפיסות ועמדות שהשתרשו אצלו ופחות על סמך עובדות – מה שנקרא בעברית מדוברת – "אל תבלבלו אותי עם העובדות"… שורטרס מציע למובילי שינוי חברתי לשנות את התפיסה של פתרון בעיות ותיקונן, ולעסוק בבניה ובהשקעה חברתית קהילתית. 

mental narative

 

בשיתופים, העבודה על מודלים מנטליים כעוגן מרכזי להשפעה ולשינוי מערכתי מהווה נקודה קריטית בתהליכים משותפים בכלל המגזרים. גם אצלנו, סדנאות מבוססות נתונים מהוות קרש קפיצה לעיסוק בניתוח נתונים והצפת מודלים מנטליים שתומכים או נוגדים את הנתונים הקיימים והמצופים.

אנו נמשיך להעמיק בתכנים שעלו בכנס. נשמח לשתף אתכם במסגרת הסטודיו למהלכים משותפים
או במייל liat@sheatufim.org.il