שיתופים | שנה חדשה - מיקוד אסטרטגי חדש 

שנה חדשה - מיקוד אסטרטגי חדש

שנה חדשה - מיקוד אסטרטגי חדש

01.02.2019

חדשות בחזית האסטרטגית: שמחים לעדכן כי לאחר סיכום תהליך מיקוד אסטרטגי שגובש על ידי ההנהלה המקצועית יחד עם הוועד מנהל של שיתופים, אנו פותחים את שנת 2019 עם הגדרה מחודשת לייעוד הארגון המסמן את ליבת העשייה שלנו בשנים הקרובות:

מתוך אמונה כי חוזקה של החברה האזרחית ושיתוף פעולה בין המגזר הציבורי, העסקי והחברתי הם בסיסים מרכזיים לחוסן חברתי כלכלי וחברה ישראלית משגשגת, אנו מחויבים לטפח תרבות של שותפות רב-מגזרית בישראל, ולהוביל תהליכים משותפים לפתרון בעיות חברתיות היוצרים שינוי מדיד ובר קיימא תוך העצמת מנהיגות מכלל המגזרים.

בחמש השנים הקרובות נמשיך להוביל ולנהל מהלכים משותפים במטרה לקדם סוגיות חברתיות מורכבות, ובמקביל לפתח תשתית ידע ופרקטיקות של אסטרטגיות להשפעה משותפת לטובת למידה ויישום של מובילים משלושת המגזרים. השילוב בין שתי דרכי פעולה אלה מאפשר לנו לקדם ולשכלל את הגישה, את אסטרטגיות הפעולה ואת האפקטיביות של מהלכים משותפים לשינוי חברתי בישראל.

בתוך כך נמשיך לקדם שתי אסטרטגיות מרכזיות: יוזמות קולקטיב אימפקט ותהליכי שיתוף בממשלה. בימים אלה אנו מובילים ומלווים את יוזמת 5פי2 וכן תהליכי שיתוף ציבור מגוונים במספר משרדי ממשלה: משרד החינוך, משרד הכלכלה, משרד הבריאות, מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, ישראל דיגיטלית ורשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי. כמו כן, נמשיך לפעול במרץ עם מנהלים בכירים, מקבלי החלטות ובעלי השפעה, במטרה לחולל שינוי תפיסתי ולעודד חשיבה מערכתית וקידום פעולה משותפת.