שיתופים | דיוור שיתופידע 


שיתופידע – הדיוור שלנו על השפעה חברתית משותפת

דיוור שיתופידע

מתעניינ/ת בעולמות של השפעה חברתית משותפת? הובלת מהלכים משותפים לשינוי חברתי? קולקטיב אימפקט?
שיתופידע הוא דיוור תקופתי מבית שיתופים שמעדכן אותך במה שחדש, מעניין ורלוונטי בתחום.

רוצה להירשם? לשתף אותנו בהצעות ומחשבות? שלח/י לנו מייל ל: yeda@sheatufim.org.il

 

שלושה מודלים של פעולה משותפת, פברואר 2020

שלושה מודלים של פעולה משותפת, פברואר 2020

הפעם בשיתופידע – הזדמנות להכיר שלושה מודלים שונים של פעולה שמטרתם לייצר השפעה חברתית משותפת – שניים מחו"ל, ואחד מהארץ, שפותח ויושם ממש פה אצלנו. המשותף לכולם הוא הפעולה המשותפת, בין אם רב-מגזרית או חד-מגזרית, תוך שימוש בנכסים הייחודים של כל מגזר או ארגון. כל אחת מהדוגמאות מאפשרת הצצה למורכבות של תהליכים אלו כמו גם לתוצרים המשמעותיים שהם עשויים להניב

לחצ/י כאן
תהליכי השפעה חברתית משותפת משנים מציאות, דצמבר 2019

תהליכי השפעה חברתית משותפת משנים מציאות, דצמבר 2019

שמחים לסגור את שנת 2019 עם דוגמה משמחת לכך שתהליכי השפעה חברתית משותפת הם אמנם ארוכים ומורכבים, אך יש להם את הכוח לשנות את המציאות לטובה. ראה/י כיצד הצליחו תהליכי השיתוף שליווינו במשרד מבקר המדינה להביא לשינוי במדיניות משרד הפנים לגבי אופן הטיפול בהטרדות מיניות ברשויות המקומיות בישראל. לאחר מכן, את/ה מוזמנ/ת להכיר פלטפורמת ידע חדשה מאוסטרליה, שרלוונטית לכל מי שמעורב/ת במהלכים משותפים, ולהתרשם ממפגשי הלמידה המרתקים שקיימנו בשיתופים תחת הכותרת "להיות שותף במהלך משותף". 

לחצ/י כאן
הצצה אל ארגון השדרה, נובמבר 2019

הצצה אל ארגון השדרה, נובמבר 2019

כל מהלך משותף שמערב מגוון שחקנים מהמגזר הציבורי, החברתי, והעסקי הוא מהלך מורכב. הצלחתו תלויה בין השאר ביכולת של מי שעומדים בראשו לייצר שותפות רחבה במציאות בין-ארגונית ובין-אישית לא פשוטה, ולהתמודד עם אתגרים מתמשכים של בניית אמון, יצירת הסכמות בין מגוון רחב של בעלי עניין ועוד. בין אם הוא מכונה "ארגון השדרה", "הגוף המסייע" או "הגורם המפעיל", מדובר בישות נפרדת שתפקידה להוביל למטרה המשותפת. בגיליון זה בחרנו להתמקד בנקודת המבט של ארגון השדרה ולהאיר זרקור על היבטים שונים הכרוכים בעבודתו.

לחצ/י כאן
מקומו של המגזר השלישי במהלכים משותפים, ספטמבר 2019

מקומו של המגזר השלישי במהלכים משותפים, ספטמבר 2019

השפעה חברתית משותפת נוצרת כאשר שחקנים מגוונים מכל המגזרים פועלים יחד לטובת מטרה משותפת. עצם המפגש הרב-מגזרי חשוב ומשמעותי, והוא תנאי ליצירת הערך המשותף, אולם לצד החיבור ביניהם ובתוכו, למדנו מניסיוננו כמה חשוב להכיר במקומו הנפרד של כל מגזר, על היתרונות, המאפיינים והאתגרים הייחודיים שלו. ברוח זו, בחרנו להקדיש את השיתופידע הנוכחי למקומו של המגזר השלישי במהלכים משותפים, ולהאיר זרקור על נקודת מבטו בתוך ואל מול פעולה בין מגזרית במודלים שונים. 

לחצ/י כאן
שיתוף ציבור - איך עושים את זה נכון? אוגוסט 2019

שיתוף ציבור - איך עושים את זה נכון? אוגוסט 2019

אחת האסטרטגיות להשגת השפעה חברתית משותפת, שהופכת מרכזית יותר ויותר בעשורים האחרונים, היא שיתוף הציבור ( public participation process). מניסיוננו, שיתוף ציבור משיג את המטרה כשהוא נשען על תשתית רעיונית ומתודולוגית מבוססת ויציבה. כאשר אין כזו, לא רק שהערך המוסף לא מושג, אלא שלפעמים אפילו נגרם נזק. מזומנים ומוזמנות לקבל השראה משני תהליכים שונים בתכלית מהונגריה ומישראל. 

לחצ/י כאן
קולקטיב אימפקט - הצעדים הראשונים, יוני 2019

קולקטיב אימפקט - הצעדים הראשונים, יוני 2019

את ה"שיתופידע" הראשון בחרנו להקדיש לעדכון חם מחזית הידע העולמי, שעוסק בשלבים הראשונים של מהלכי קולקטיב אימפקט, ולהשלים אותו עם הכלי היישומי שפותח אצלנו לגיבוש הסכמות ביצירת המצע המשותף.

לחצ/י כאן