שיתופים | מיזם ושמרת 


מיזם ושמרת

הגנה על דיירי המוסדות הגריאטריים מפני וירוס הקורונה ומניעת עומס על מערכת הבריאות שעלול להוביל לקריסתה

מיזם ושמרת

בישראל ישנם כ-300 מוסדות גריאטריים הפועלים באמצעות חברות פרטיות, עמותות וגופים ממשלתיים. מאוכלסים בהם כ-25,000 דיירים ודיירות, אשר מטופלים על ידי כ-12,000 נשות ואנשי צוות.לוגו ושמרת

כבר בימים הראשונים להתפרצות מגיפת הקורונה התברר כי מוסדות אלו, על אוכלוסיית השוהים בהם והצוותים המטפלים, מהווים מוקד סכנה גבוה במיוחד: הדיירים חשופים לתחלואה קשה ולתמותה בשל גילם ומצבם הבריאותי, הצוותים המטפלים בעקבותיהם, ובפרט לנוכח צעדי הסגר והבידוד שנדרשו כדי להתמודד עם התפשטת הנגיף. צעדים אלו איימו להגביר גם את תחושת הבדידות והדיכאון של הדיירים, ולכך נוסף גם החשש כי התפרצות המגיפה במוסדות תיצור עומס בחדרי המיון ואף קריסה של מערכת הבריאות כולה.

לאור זאת, קם באפריל 2020 מבצע 'ושמרת', מתוך הבנה שמניעת ההדבקה של החוסים והצוותים במוסדות אלו היא אתגר לאומי מיידי. חלקו הראשון של המבצע עסק בהתארגנות מהירה, יצירת שיתופי פעולה, גיוס משאבים, זיהוי פערים ותכנון הדרך לסגירתם. זאת באוריינטציה של הוצאה לפועל של תכנית לאומית להגנה על בני הגיל השלישי ועל מערכת הבריאות מפני קריסה.

מאחורי מבצע "ושמרת" עומדים תאגידים, ארגונים חברתיים ואנשי עסקים, לצד מומחים ומנהלים מתחום המגזר השלישי, הפועלים בשילוב ובתיאום עם משרדי הממשלה הרלבנטיים. בראש גרעין המייסדים עומד היזם החברתי ואיש העסקים רוני דואק. הארגונים ציונות 2000, שיתופים והקרן למיזמים לאומיים גיבשו יחד את העקרונות ואת מתווה הפעולה למבצע. לקרן משפחת שיינברג תפקיד מרכזי ומכריע ביצירת האימפקט של ושמרת באמצעות תמיכה משמעותית ומעורבות במבצע.

 

>> לאתר מיזם ושמרת לחצ/י כאן

להמשך קריאה