שיתופים | מיזם ושמרת 

פעילות התכנית

חזרה לעמוד התוכנית
הצג אירועים בסדר יורד
הרחב הכל
כווץ הכל
11.11.2020
חניכת הפיילוט של המיזם להטמעת מערכת ה'או-בי' מבית אייקליק

26 מוסדות גריאטריים ובתי אבות לקחו חלק בפיילוט בסבסוד מיזם ושמרת. הפלטפורמה החדשנית, מעודדת משחק חוויתי קבוצתי או יחידני, מייצרת חוויה רגשית, תנועה והפעלה קוגניטיבית. הפיילוט נועד להוות דוגמא לאופן בו מערכות טכנולוגיות תורמות לצמצום תחושת הבדידות, חיזוק חוסנם הנפשי של הדיירים ושיפור איכות חייהם.

חניכת הפיילוט של המיזם להטמעת מערכת ה'או-בי' מבית אייקליק
15.07.2020
שומרים על הבית – העמקת המוכנות לחירום של המוסדות הגריאטריים

לאחר מספר חודשים של סיוע ממוקד למוסדות הגריאטריים בהתמודדות עם נגיף הקורונה, מיזם ושמרת מגבש מדריך הכולל עקרונות מנחים להכוונת המוסדות להכנה ומעבר אירגוני לחירום. המדריך הופץ ל-320 מוסדות גריאטריים והדרכה פרונטלית לצוותים הבכירים התקיימה ב-171 מוסדות.

01.07.2020
מאמצים - יולי-דצמבר 2020

> שיפור מוכנות המוסדות להתמודדות עם מצב חירום בדגש על אירוע פנדמיה, באמצעות כתיבת והפצת מנחה מקצועי והדרכה פרונטלית לצוותים ב-171 מוסדות.
> חיזוק חוסן הדייר במוסדות באופן המותאם לימי קורונה ולרמות התפקוד השונות, באמצעות פיילוט להטמעת מערכת משחק טכנולוגית-חווייתית מבית אייקליק ב-26 מוסדות.
> חיזוק חוסן המוסדות והצוותים במתן מענה למצוקות העולות מן השטח ובחיזוק הגורמים השונים הפועלים בשגרה במערך הגריטארי והקשרים בינם.
> חיזוק יכולת מנהלי המוסדות להוביל ולהשפיע על סביבתם האירגונית, באמצעות מתן כלים יישומיים, במסגרת הכשרת מנהלים ממוקדת ניהול במצבי משבר.
> גיבוש מסמך המלצות בהיבטי ארגון, תקציב וניהול כלכלי, פיתוח ההון האנושי, רגולציה, מוכנות לחירום ושיפור איכות החיים של דיירי המוסדות.

01.06.2020
יוני 2020: פעילות המטה והזירות

צוות המטה של המיזם מסכם את השלב הראשון של המיזם, מעביר נכסים וידע שנצברו במהלכו למגן אבות ואימהות ועובר ליישום מתווה פעולה שיניח תשתית לשיפור פני מערך המוסדות הגריאטריים בישראל ולחיזוק שדרת הניהול במוסדות. במקביל, מותנע קמפיין תקשורתי רחב לשיפור ההיערכות הלאומית לגל נוסף של התפרצויות במוסדות בחורף 2020. 

יוני 2020: פעילות המטה והזירות
01.05.2020
מאי 2020: פעילות המטה והזירות

-צוות המטה של המיזם מהדק שיתופי פעולה עם כל הגורמים הפועלים בשדה המערך הגריאטרי ומתחיל בתכנון "היום שאחרי" ותהליך מעבר לשגרת קורונה במוסדות הגריאטריים בחורף 2020.
-זירת לוגיסטיקה עוסקת בחלוקת ציוד מיגון שניה לכלל המוסדות
-זירת הדרכה מניעתית מנהלת תהליך הטמעת עקרונות התנהגות מניעתית במוסדות – 520 מפגשים בקרב 5,500 עובדים ב- 255 מוסדות
-זירת כוח אדם עוסקת בהשמת 600 עובדים מסקטורים שונים במערך הגריאטרי ובחלוקת מענקי השמה לעידוד קליטת כ"א חסר נוסף במוסדות
-זירת חוסן מחלקת ערכות שי לצוותים במוסדות ויוזמת שיתוף פעולה להעלאת המורל עם להקת הנוער של תנועת הצופים 'קראוון' , שיוצאת לסיבוב הופעות במוסדות

מאי 2020: פעילות המטה והזירות
20.04.2020
משרד הבריאות אימץ את ערכת ההדרכה של 'ושמרת'

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב והפרויקטור המיוחד שמינה משרד הבריאות לטיפול במשבר הקורונה בבתי האבות, אימץ את ערכת ההדרכה המקוונת על כל תכולתה ותכניה והנחה את כלל המוסדות הגריאטריים במדינה, כ־700 במספר, להדריך באמצעותה את כלל העובדים ולהמשיך להטמיע בעתיד את החומר בשגרות העבודה.

לערכת ההדרכה
משרד הבריאות אימץ את ערכת ההדרכה של 'ושמרת'
17.04.2020
מבצע המאה: משאיות עם ציוד מיגון בדרכן למוסדות הגריאטריים

מיזם "ושמרת" מוציא לדרך את "מבצע המאה", במסגרתו יצאו מהחמ"ל בבית יהושע עשרות משאיות ומכוניות פרטיות עם ציוד מגן למאה מוסדות גריאטריים מתוך כ־300 מוסדות בפיקוח המדינה. בחודשי פעילות המיזם חולק ציוד מגן ל-320 מוסדות גריאטריים, בעלות של כ- 14 מיליון ₪ ובאמצעות 4,560 שינועים.

מבצע המאה: משאיות עם ציוד מיגון בדרכן למוסדות הגריאטריים
11.04.2020
לא בודדים בליל הסדר – אלף מכשירי טאבלט חכמים חולקו לקשישים

אימת התחלואה והתמותה מהקורונה והריחוק הפיזי והחברתי מבני משפחותיהם מאיים על החוסן הפיזי, הנפשי והמנטלי של הקשישים במוסדות.
מיזם "ושמרת" מחלק טאבלטים חכמים לכל המחלקות ב-320 מוסדות גריאטריים, במטרה לחבר בין הדיירים הקשישים לבני משפחותיהם לפני הפסח ולשמר את הקשר עם יקיריהם.

לא בודדים בליל הסדר – אלף מכשירי טאבלט חכמים חולקו לקשישים
01.04.2020
אפריל 2020: פעילות המטה והזירות

-צוות המטה של המיזם פעל לגיוס שותפים אסטרטגיים ובעלי עניין, להצטרפות 'ושמרת' למרכז השליטה הלאומי וחבירה לחמ"ל בתי האבות, בראשות הפרויקטור רוני גמזו.
-זירת לוגיסטיקה עסקה בחלוקת ציוד מיגון ראשונה לכלל המוסדות.
-זירת הדרכה מניעתית גיבשה והפיצה ערכת הדרכה להתנהגות מניעתית. מדריכי ארגון אחריי! משתלמים בהדרכה על הערכה ויוצאים להעבירה ל- 6,000 עובדים ב- 292 מוסדות.
-זירת כוח אדם עסקה בגיבוש מענים לצמצום פערי כ"א, הורדת עלויות השמת עובדים, הסרת חסמים בירוקרטיים והשמות ראשונות של עובדים.
-זירת חוסן עסקה בחיזוק חוסנם של המנהלים, הצוותים והדיירים והפעילה קשת אמצעים החל מחיבור המגזר העסקי למיזם, דרך חלוקת טאבלטים ייעודיים לשימור הקשר עם המשפחות, הענקת ייעוץ ארגוני קבוצתי ופרטני למנהלי מוסדות וכלה בקמפיין תקשורתי להעצמת הצוותים המטפלים במוסדות

ערכת ההדרכה למוסדות
01.03.2020
מרץ 2020: פעילות המטה והזירות

-צוות המטה של המיזם עסק בגיבוש המטרות והיעדים של המיזם, איוש הצוות, מיפוי המוסדות הגריאטריים וקביעת סדרי עדיפויות.
-זירת הלוגיסטיקה עסקה בגיבוש התקן לציוד המיגון וביצעה רכישה ראשונה של ציוד
-זירת הדרכה מניעתית עסקה בלימוד המערך הגריאטרי ומיפוי הידע הקיים לגבי כללי התנהגות מניעתית
-זירת כוח אדם עסקה במיפוי פערי כוח אדם במוסדות ולמידת החסמים הקיימים
-זירת חוסן עסקה בגיבוש תכנית להגברת החוסן במוסדות הגריאטריים: מנהלים, צוות ודיירים

מרץ 2020: פעילות המטה והזירות