שיתוף ציבור בנושא פיתוח כלכלי-חברתי של החברה הבדואית 


שיתוף ציבור לפיתוח כלכלי-חברתי של החברה הבדואית

סיוע בבניית תכנית אסטרטגית לפיתוח כלכלי-חברתי של הקהילה הבדואית בנגב עבור משרד החקלאות 

שיתוף ציבור לפיתוח כלכלי-חברתי של החברה הבדואית

תהליך שיתוף ציבור שביצע ארגון שיתופים בשיתוף פעולה עם חברה לייעוץ אסטרטגי ('עדליא') אשר זכתה במכרז שלמשרד החקלאות משרד החקלאות לבניית תכנית אסטרטגית לפיתוח כלכלי-חברתי של הקהילה הבדואית בנגב. בסיוע שיתופים נכתבו דו"ח שלב א' ודו"ח שלב ב' של התכנית.

באוקטובר 2015 קיים שיתופים קבוצות מיקוד עם שלושה קהלים שהוגדרו כאסטרטגיים לפרויקט בנושאים – חברה אזרחית, מגדר ומנהיגות צעירה. בחודש דצמבר 2015 התקיים כנס היוועצות בהתיישבות ביר אל-משאש בנגב.

לצד ההזדמנויות הגלומות בשיתוף ציבור ושיח בין-מגזרי לקידום הפיתוח והצמיחה הכלכלית של הבדואים בנגב, היו במהלך גם אתגרים. הקונפליקט בנוגע לקרקעות והתנגדות הבדואים להצעת החוק בנושא, השפיעו על היוזמה, על רתימת שחקנים מסוימים למהלך וחייבו תשומת לב מיוחדת לבניית אמון עם המשתתפים/ות מהחברה הבדואית, כתנאי מרכזי להצלחת התהליך.

להמשך קריאה
הצוות המקצועי
ד''ר גלי סמבירא

ד"ר גלי סמבירא

יועצת בכירה לתהליכי שיתוף

ראש תוכנית 120, עתודה פוליטית רב תרבותית לשותפות חברתית חדשה במכון שחרית. לשעבר, מנהלת מקצועית של שיתופים בהפעלת השולחן הממשקי מהיווסדו, וכן בתהליכים של השולחן העגול לפיתוח אזורי-כלכלי של משרד התמ"ת, השותפות הבין-מגזרית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות. בעברה, סמנכ"לית קרן אורן, ראש תחום נערות בסיכון במיזם יניב ומנהלת הפנימייה בשדה בוקר. בעלת תואר שלישי בלימודי מגדר, ותואר שני בפסיכולוגיה תעשייתית, באוניברסיטת בר אילן. 

אברהם אסבן

אברהם אסבן

יועץ בכיר לתהליכי שיתוף

בתפקידו האחרון ניהל אברהם את תחום שיח בין מגזרי בשיתופים. בעבר שימש כסמנכ"ל המכללה למדינאות וממונה אסטרטגיה ושיווק במטה לפיתוח אזורי, משרד התמ"ת. אברהם כותב דוקטורט בתחום זהותם של בוגרי תכניות הכשרת מנהיגות ציבורית בישראל ופעל בשנים האחרונות בקידום יוזמות אזרחיות לטיוב המגזר הציבורי. אברהם בוגר MA בתכנית המצטיינים של ביה"ס למדיניות ציבורית באונ' העברית, תכנית 'עתידים- צוערים למגזר הציבורי' ותכנית המנהיגות של קרן אייסף.

נעם לוי ארז

נעם לוי ארז

רכזת תהליכי שיתוף

נעם רכזה תהליכי שיתוף רבים, ביניהם בנציבות שירות המדינה, משרד מבקר המדינה, משרד הבריאות, משרד החקלאות, השולחן העגול במשרד ראש הממשלה ובמשרד החינוך. לנעם ניסיון רב בניהול קשרי לקוחות בכירים, וניהול משימות מורכבות. בעברה עבדה באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, בה יצרה שיתופי פעולה עם ארגונים ועמותות, הפיקה אירועי שיא חברתיים וניהלה פעילות התנדבותית של 300 מלגאים בשנה. לנעם MA זוכה פרס הצטיינות הרקטור בחוג ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית, ו-BA דו-חוגי בהצטיינות יתרה בסוציולוגיה-אנתרופולוגיה ולימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב. עם התמחות בשפה היפנית והסנסקריט. noam@sheatufim.org.il