שיתופים | שיפור איכות החיים והבדידות בזקנה 


יוזמת קולקטיב אימפקט – איכות חיים ובדידות בזקנה

הקמת רשת שותפים בין-מגזרית לטובת טיפול מערכתי בתופעת הבדידות ובאיכות החיים של זקנים בישראל

שיפור איכות החיים והבדידות בזקנה

הגל הראשון של וירוס הקורונה בישראל, הציף ביתר שאת את מצבה של אוכלוסיית הזקנים בישראל ואת הקשיים עימם היא מתמודדת בקהילה ובמסגרות השונות. כפעולת חירום קצרת מועד, הקימו ארגון שיתופים וציונות 2000 יחד עם שותפים נוספים את מבצע 'ושמרת' למניעת הידבקות והגברת חוסן הדיירים בבתי האבות בישראל. עם סיום המבצע ולאור הצורך הברור שעלה מהשטח, הוחלט לפעול לקידום סוגיית איכות החיים והבדידות של הזקנים בישראל באופן מערכתי ורב מגזרי, באמצעות יוזמה הפועלת במודל קולקטיב אימפקט.

מטרות היוזמה

  • גיבוש כוח משימה בין-מגזרי (ממשלה, עסקים וארגונים חברתיים) של ארגונים ומומחים בעלי עניין בתחום הזקנה בישראל.
  • בניית הסכמות בנוגע לתמונת עתיד חדשנית על הזדקנות, זקנה וזקנים בישראל.
  • גיבוש והסכמה של כלל בעלי העניין על מטרות משותפות, קביעת יעדים ומדדים ברורים וכיווני פעולה אסטרטגיים.
  • הוצאה לפועל של תכנית פעולה לשיפור משמעותי באיכות החיים של הזקנים בישראל, בהיבטים של הטווח הקצר (בהקשר לנגיף הקורונה) ובעיקר של הטווח הארוך.

שלב ההתנעה של היוזמה אשר החל במחצית הראשונה של 2021, כולל רתימת בעלי עניין מהמגזר העסקי, הציבורי, החברתי וכן חוקרים ומומחים בתחום.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לעינב צברי בדוא"ל einav.t@sheatufim.org.il

להמשך קריאה
הצוות המקצועי
מירי יעקובי-הורוביץ

מירי יעקובי-הורוביץ

מנהלת קולקטיב אימפקט איכות חיים ובדידות בזיקנה

מירי עובדת בשיתופים מאז שנתו הראשונה, ושימשה כמנהלת פיתוח וידע. מירי הקימה את אתר האינטרנט ומאגרי הידע של שיתופים, והובילה את מערך פיתוח הידע ואת תהליכי הפיתוח בשיתופים, בהם פיתוח תורת הניהול החברתי, פיתוח ידע בתהליכי שיח בין-מגזרי, מרחבי השפעה וקולקטיב אימפקט. בין השנים 2011-2006 שימשה עורכת משנה של כתב העת "חברה אזרחית ומגזר שלישי בישראל". לפני כן עבדה כחוקרת במרכז הישראלי לחקר המגזר השלישי, והיתה פעילה ומתנדבת בתנועת דרור ישראל. למירי MA בהצטיינות במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב במסגרת המגמה לניהול מלכ"רים, ו-B.Ed בחינוך מהמכללה האקדמית בית ברל.  miri@sheatufim.org.il

עינב צברי

עינב צברי

מנהלת שותפויות

בעשור האחרון נעה עינב על הציר שבין יזמות חברתית, ניהול פרויקטים ויצירת שותפויות, למחקר והוראה באקדמיה. בעלת ניסיון רב במחקר, בניית מתודולוגיות, פיתוח ידע ותרגומו בין המגזרים השונים, ובין קבוצות חברתיות, תרבותיות ואתניות מגוונות. במסגרת תפקידיה הקודמים היתה שותפה במיזם "סושאלדייזינג"- מבית אלכא ג'יונט, אשר עסק ביצירת שיתופי פעולה ופיתוח האקוססיטם בשדה הטכנולוגיה המסייעת עבור אנשים עם מוגבלות וקשישים. שמשה כראש תחום תשתית רעיונית במכון שחרית. כמו כן כמרצה מן החוץ במכללה האקדמית ספיר בקורסים "חברה ותקשורת", "מבוא לסוציולוגיה" ו"מיומנות אקדמית" ובמרכז האקדמי רופין בקורס "מבוא לחברה בישראל". לעינב תואר שני מחקרי בהצטיינות יתרה מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. עבודת התזה שלה העוסקת בתהליכי עיצוב זהות של נשים דתיות מזרחיות בפריפריה זכתה בפרס האגודה הסוציולוגית והוצגה בכנסים בינלאומיים. einav.t@sheatufim.org.il