אודות שיתופים 


שיתופים – אסטרטגיות להשפעה חברתית

אודות

ארגון "שיתופים" הוקם בשנת 2006 על ידי פילנתרופים ויזמים חברתיים מישראל, מאירופה ומארצות הברית. הארגון קם מתוך חזון משותף של יצירת חברה אזרחית, פלורליסטית ויוזמת, שתיצור שיח המחבר בין ארגונים חברתיים, משרדים ממשלתיים ופילנתרופים בישראל.

ה"אני מאמין" שלנו

אנו בשיתופים מאמינים שכדי לייצר שינוי חברתי משמעותי בחברה, יש צורך לרתום את שלושת המגזרים (ממשלה, מגזר עסקי ומגזר חברתי) לפעול יחד למען מטרה משותפת ולספק להם את הכלים המקצועיים הנדרשים לשם כך.

אנו שואפים לחולל שינוי תודעתי עמוק בקרב בכירים מקבלי החלטות ובעלי השפעה ולהניע אותם לעבור מתפיסה של Ego-System על פיה כל ארגון פועל לבדו להשגת מטרותיו, לתפיסה של Eco-System על פיה ארגונים משלושת המגזרים פועלים במשותף בכדי לשנות מציאות חברתית.

הדרך שלנו

המומחיות שלנו היא בפיתוח והובלה של מגוון פלטפורמות לשיתופי פעולה ולשיח בין מגזרי בו מעורבים בכירים במשרדי הממשלה, מנכ"לים חברתיים, פילנתרופים המעורבים בעשייה החברתית וראשי המגזר העסקי. הניסיון המקצועי הרב שנצבר אצלנו מאפשר לנו להפוך תהליך מורכב למדויק ומכוון מטרה. ההיכרות העמוקה שלנו עם שלושת המגזרים מאפשרת לנו ליצור שיח משותף אפקטיבי, ולרתום את הגורמים החיוניים למסע מוצלח בדרך להשגת המטרה.

 

הפעילות שלנו

צוות שיתופים מפתח ומוביל אסטרטגיות להשפעה חברתית, המבוססות על מתודות ברורות, מדידות ומוכחות ליצירת שינוי: העשייה שלנו מתבססת על פיתוח נרחב של ידע מקצועי ויישומי חדשני, אשר הופך את שיתופים לא רק לגורם מוביל בניהול תהליכי שיתוף ושיח אלא גם לגורם מייעץ ולמקור ללמידה עבור אחרים המובילים מהלכים להשפעה חברתית משותפת בישראל.

קולקטיב אימפקט ומרחבי השפעה

קולקטיב אימפקט הוא מודל הכולל שיתוף פעולה ושותפות של שלושת המגזרים, בעוד מרחב השפעה הינו מסגרת ייעודית למגזר השלישי. שתי האסטרטגיות, נשענות על גישה תיאורטית ומתודולוגית משותפת, ואת שתיהן אנו מקדמים לטובת פתרון בעיות חברתיות בישראל.

עוד על קולקטיב אימפקט ומרחבי השפעה

תהליכי שיתוף בממשלה

מאז 2008 ליווינו מעל 25 תהליכי שיתוף עבור משרדי ממשלה בישראל, בהשתתפות נציגים בכירים מהממשלה, מהמגזר העסקי-פילנתרופי ומהחברה האזרחית, לצד אלפי משתתפים ממעגלים רחבים יותר. תהליכים אלו סייעו לקידום חקיקה והחלטות ממשלה, בניית מודלים חדשניים של שיתוף, פיתוח תשתיות בין ארגוניות, כניסה לתחומי פעילות וקהלי יעד חדשים ועוד.

עוד על תהליכי שיתוף בממשלה

פיתוח פילנתרופיה

אנו שואפים להשפיע על פיתוח תרבות של נתינה בישראל שתעודד אזרחים אשר חוו הצלחה כלכלית להפוך משקיעים חברתיים ושותפים אקטיביים בפיתוח וביישום פתרונות לבעיות חברתיות בישראל. כל זאת במטרה להפוך את ישראל למקום טוב יותר לחיות בו עבור כולנו.

עוד על פיתוח פילנתרופיה

ניהול חברתי

מיום הקמת הארגון, אנו פועלים לחיזוק ההשפעה החברתית של המגזר השלישי בישראל ומסייעים למנכ"לים חברתיים להתפתח מקצועית ולהפוך גורם משפיע בחברה הישראלית. בין השאר הקמנו ואנו מנהלים את פורום שיתופים למנכ"לים חברתיים, לקחנו על עצמנו להטמיע  את תפיסות הניהול החברתי במסגרות נבחרות ומגוונות בישראל, ולספק מענה מקצועי לפניות מנכ"לים חברתיים.

עוד על ניהול חברתי