אודות שיתופים 


שיתופים – אסטרטגיות להשפעה חברתית

אודות

מי אנחנו

ארגון "שיתופים" הוקם בשנת 2006 על ידי "ציונות 2000", קרן רש"י, קרן גנדיר, ואיחוד הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA), מתוך חזון משותף ליצירת חברה אזרחית, פלורליסטית ויוזמת, הפועלת מתוך שיח המחבר בין ארגונים חברתיים למשרדים ממשלתיים, פילנתרופים ועסקים בישראל.

 

ה"אני מאמין" שלנו

אנו בשיתופים מאמינים שכדי לייצר שינוי חברתי משמעותי, יש צורך לרתום את כלל בעלי העניין משלושת המגזרים (ממשלה, מגזר עסקי ומגזר חברתי) לפעול יחד למען מטרה משותפת, ולספק להם את הכלים המקצועיים הנדרשים לפעולה משותפת, שהיא מטבעה מורכבת ומחייבת ניהול מקצועי מיומן ומיטבי.

 

הדרך שלנו

המומחיות שלנו היא בפיתוח והובלה של מגוון פלטפורמות לשיתופי פעולה ולשיח בין מגזרי בו מעורבים בכירים במשרדי הממשלה, מנכ"לים חברתיים, פילנתרופים המעורבים בעשייה החברתית וראשי המגזר העסקי. הניסיון המקצועי הרב שצברנו בתהליכים מסוג זה, מאפשר לנו להפוך כל תהליך משותף למדויק ומכוון מטרה, למרות מורכבותו. ההיכרות העמוקה שלנו עם שלושת המגזרים מאפשרת לנו לרתום את הגורמים החיוניים למסע מוצלח בדרך להשגת המטרה, וליצור איתם וביניהם שיח משותף אפקטיבי.

לצד ניהול תהליכים משותפים, אנו פועלים גם כדי לחולל שינוי תודעתי עמוק בקרב בכירים מקבלי החלטות ובעלי השפעה: להניע אותם לעבור מתפיסה של Ego-System על פיה כל ארגון פועל לבדו להשגת מטרותיו, לתפיסה שלEco-System על פיה ארגונים משלושת המגזרים פועלים במשותף בכדי לשנות מציאות חברתית.