שיתופים | משרד החינוך - תהליך שיתוף בנושא תעסוקה והשכלה של גברים דרוזים 


משרד החינוך – תהליך שיתוף בנושא תעסוקה והשכלה של גברים דרוזים

מפגשי היוועצות של השולחן העגול הבין מגזרי בנושא הרחבת הזדמנויות תעסוקה והשכלה של גברים בעדה הדרוזית

משרד החינוך - תהליך שיתוף בנושא תעסוקה והשכלה של גברים דרוזים

על תהליך השיתוף

בשנים האחרונות מסתמן אתגר בקרב גברים בחברה הדרוזית ביחס ללימודים אקדמיים ולפיתוח קריירה בעלת פוטנציאל התפתחותי גבוה. קושי זה מוביל לאתגרים חברתיים ולהשתלבות במנעד מצומצם של תעסוקות, מרחיב את הפער בין נשים לגברים ופוגע ביכולת ההשתלבות של גברים צעירים במגוון תעסוקות רחב בחברה הישראלית כולה.

נוכח זאת, ולצד המאפיינים התרבותיים הייחודיים של העדה הדרוזית, פועל משרד החינוך לבניית תכנית יישומית לקידום השתלבות מוגברת של גברים בוגרי צבא מהעדה הדרוזית בהשכלה הגבוהה. עד כה נעשו מספר ניסיונות לקידום הנושא אך האתגר עדיין גדול.

לקראת בניית תכנית מערכתית רחבה המתמודדת עם מגוון אתגרים, אגף החינוך במגזר הדרוזי והצ'רקסי והיחידה לניהול תכניות ושותפויות בין-מגזריות במשרד החינוך קיימו תהליך היוועצות עם בעלי עניין בתחום. ארגון שיתופים, כגוף המפעיל של השולחן העגול הבין מגזרי במשרד החינוך, ליווה את התהליך.

מטרת התהליך, שנערך במהלך שנת 2019, היתה לבחון הזדמנויות להגברת סיכויי ההשתלבות בתעסוקה בעלת אופק התפתחותי והשתכרותי גבוה, וכן להרחיב את נקודות המבט לגבי תהליכים חינוכיים המוכוונים להשתלבות באקדמיה ולפיתוח ותכנון קריירה מגיל צעיר.

התהליך כלל מפגש היוועצות פיזי שהתקיים בתאריך 13.1.2019 וכן ראיונות אישיים מנציגי שלושת המגזרים שהתקיימו במהלך החודשים מאי-יוני 2019.

להמשך קריאה